Warsztaty świąteczne i działania w ramach akcji „Grudzień miesiącem dobrych relacji”

19 grudnia w klasie II odbyły się warsztaty świąteczne, których celem było rozwijanie kreatywności, uważności na drugiego człowieka oraz wzmacnianie atmosfery życzliwości i współpracy. Uczniowie rysowali choinkę według instrukcji, przekazywali sobie życzenia
świąteczne dostosowane do spostrzeganych potrzeb innych osób, wykonywali kreatywne świąteczne bilety z motywem aniołka oraz rozwiązywali świąteczną wykreślankę. Zajęcia sprzyjały rozwijaniu empatii, koncentracji oraz umiejętności komunikacyjnych.

Ponadto, w ramach akcji „Grudzień miesiącem dobrych relacji”, przeprowadzono zajęcia w klasach czwartej i siódmej. Czwartoklasiści tworzyli świąteczne obrazki oraz przekazywali
sobie nawzajem świąteczne przesłania, kształtując postawy życzliwości i wzajemnego szacunku. Uczniowie klasy siódmej przygotowali natomiast oryginalną choinkę z odrysowanych dłoni zawierających informacje o sobie, co sprzyjało integracji zespołu klasowego, budowaniu poczucia przynależności oraz wzmacnianiu pozytywnych relacji rówieśniczych.

Autorka: mgr Katarzyna Dulowska

NA GÓRĘ